Op.Dr.İbrahim Çağatay ŞİŞMAN
Bilgi ve Randevu için: 0531 700 25 02

Op.Dr.İbrahim Çağatay ŞİŞMAN

Genel Cerrahi, Obezite ve Laparoskopik Bariatrik Cerrahi

1977 yılında Muğla’da doğdum. Asker bir babanın çocuğu olarak ilk-orta ve lise tahsilimi memleketimizin değişik illerinde tamamladıktan sonra 1995 yılında girdiğim Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında mezun oldum. Ordu Saraycık kasabası sağlık ocağında başladığım görevime uzun yıllar Ankara’da devam ettikten sonra 2012 yılında tekrar Ordu’ya tayin oldum. Ordu Devlet Hastanesi’nde yaptığım görev sonrası 2014 yılında Özel Ordu Umut Hastanesi ekibine dahil oldum.

Genel Cerrahi asistanlık yıllarından itibaren her açıdan açık cerrahiye üstünlükleri ve özellikleri nedeniyle laparoskopik cerrahiye ilgim nedeniyle çeşitli kursları ve kongreleri yakından takip ettim. Bu nedenle de Ordu’da ilk laparoskopik böbreküstü bezi tümör ameliyatını(2013), ilk laparoskopik tüp mide ameliyatını(2015), ilk laparoskopik mini gastrik by-pass ameliyatını (2016) gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadım. Gelişen teknoloji ile beraber artık birçok ameliyat ve girişimi laparoskopik yollarla yapmak mümkün oldu. Halen bünyemizde Safra kesesi taşı, Apandisit, Mide fıtığı, Mide Reflüsü, Kasık fıtığı, Böbreküstü bezi kitleleri ve en son olarak da Obezite ameliyatlarını bu yöntemle yapmaktayız. İlerleyen günlerde mide barsak tümörleri için de laparoskopik yöntemleri kullanmanın hazırlığını da yapıyoruz.

Ordu’da laparoskopinin etkinlik ve çeşitlilik açısından daha da ilerlemekte olduğunun bilinmesi açısından bu platformdan sizlerle iletişim halinde olmaya karar verdik. Bize bu kanalla ulaşabilirsiniz ve elimizden geldiğince size doğru ve güvenilir bir kaynak olmaya gayret edeceğiz. Sağlıkla Kalın…